Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości W MSR Gryfia trwa remont pierwszej rosyjskiej jednostki. Modernizację przejdą także promy

opublikowano: 12.01.2018
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S trwa remont pierwszej jednostki z rynku rosyjskiego. Yamal Krechet to kontenerowiec o dł. 153 m i szerokości 23 m. Jednostka przejdzie remont dokowy, planowany termin remontu 25 dni.

Remont drugiej jednostki rozpocznie się w przyszłym tygodniu, ok. 19 stycznia. Druga jednostka to Noviy Svet, chłodniowiec o dł. 124 m i szerokości 19 m. Planowany termin remontu potrwa ok. 20 dni. W obu przypadkach nadzór techniczny nad statkami oraz morskimi urządzeniami prowadzi Rosyjski Morski Rejestr Statków.

Dwa najbliższe miesiące pod znakiem promów

Styczeń i luty to czas remontu promów w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. W największym doku stoczni nr 5 trwa obecnie remont promu Baltivia, polskiego armatora Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jednostka przechodzi remont roczny dokowy.

Kolejna jednostka, która trafi do stoczni w tym miesiącu, pływa pod marką Unity Line. Prom Polonia kursuje na co dzień na trasie Świnoujście-Ystad. Jest to jeden z najnowocześniejszych promów pływających po Bałtyku. W stoczni statek spodziewany jest w przyszłym tygodniu.

Miesiąc później do stoczni trafi prom Skania należący do tego samego właściciela, czyli  Polskiej Żeglugi Morskiej. Prom pływa na przemian z promem Polonia. Obie jednostki przejdą remont dokowy pośredni.

W 2017 roku w zakładzie w Szczecinie i Świnoujściu remont przeszło łącznie 12 jednostek o charakterze pasażerskim. Remont tego typu jednostek w Stoczni Gryfia utrzymuje się na stałym poziomie od 2015 roku. Stanowi to dla stoczni dowód zaufania oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

Kończy się także remont jednostki Irma należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej. Jednostka przeszła remont dokowy w zakresie konserwacji kadłuba, urządzeń maszynowych oraz remontu ndźwigów ładunkowych.


Zobacz także w katalogu firm:

powrót do listy
Pełna wersja strony