Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Polski SAR w akcji: ratowali pasażerkę płynącą na wycieczkowcu do Gdańska

opublikowano: 15.05.2017
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

13 maja Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne otrzymało informację od kapitana statku Viking Star o potrzebie pomocy medycznej dla pacjentki po zawale serca. Statek Viking Star znajdował się  w drodze do Gdańska 1,5 Mm od boi pilotowej.

Do akcji ratowniczej wysłano ratowników morskich statkiem m/s "Wiatr" z Górek Zachodnich, statek ratowniczy odcumował o godz. 12.30. O godz. 12.57 ratownicy morscy przejęli poszkodowaną na pokład statku ratowniczego. O godz. 13.20 chorą przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego oczekującej na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni skąd przewieziono ją do Szpitala Miejskiego w Gdyni. Poszkodowana ma 64 lata i jest obywatelką Stanów Zjednoczonych.

Viking Star to pierwszy z serii sześciu siostrzanych wycieczkowców należących do armatora Viking Cruises. Jednostka ma 228,3 m długości, 29 m szerokości, 6,3 m zanurzenia oraz 47 842 GT. Została zbudowana w 2015 r. we włoskiej stoczni Fincantieri. Viking Star pływa pod maltańską banderą po Morzu Bałtyckim i Morzu Śródziemnym.

Viking Star zacumował w Gdańsku 14 maja. To największy wycieczkowiec, jaki w tym sezonie odwiedzą stolicę Pomorza.


powrót do listy
Pełna wersja strony