Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Minister Gróbarczyk polecił usprawnić monitoring potencjalnych sytuacji powodziowych w Polsce

opublikowano: 08.02.2018
autor: pc/MGMiŻŚ

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk polecił Prezesowi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławowi Dacy podjąć działania, które mają na celu usprawnić stały monitoring sytuacji hydrologicznej i potencjalnych sytuacji powodziowych na terenie Polski oraz polecił przegląd procedur postępowania w tej sprawie.

W związku z tym Wody Polskie na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Na stronach Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej oraz na stronie głównej Wód Polskich codziennie publikowane są komunikaty o sytuacji hydrologicznej. Natomiast w okresach, gdy na wielu rzekach występują podwyższone stany wód oraz przekraczane są stany alarmowe, Wody Polskie publikują dodatkowe komunikaty prasowe.

W piątek 9 lutego w siedzibie Wód Polskich w Warszawie odbędzie się spotkanie zainicjowane przez prezesa Dacę z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz 11 regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Na spotkaniu zostanie szczegółowo omówiony aktualny stan hydrologiczno-meteorologiczny kraju. Podczas narady omówione zostaną również procedury postępowania w przypadku zagrożenia wystąpienia m.in. powodzi.


powrót do listy
Pełna wersja strony