Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Minister Brudziński złożył życzenia funkcjonariuszom Straży Granicznej

opublikowano: 16.05.2018
autor: pc ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie, które cechuje każdego z was sprawiają, że Staż Graniczna wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków - powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński, składając życzenia funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Życzenia ministra z okazji obchodzonego w środę Święta Straży Granicznej opublikowało MSWiA na Twitterze.

"Funkcjonariuszki i funkcjonariusze Staży Granicznej, pracownicy cywilni Straży Granicznej, wspólnie tworzycie jedną z kluczowych formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszego kraju" - powiedział w nagraniu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Podziękował im za codzienną służbę i pracę. Jak zaznaczył, często niełatwą. "Wykonując swoje obowiązki na polskiej granicy, która jest jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, bierzecie na swoje barki ogromną odpowiedzialność. Jednak profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie, które cechuje każdego z was sprawiają, że Straż Graniczna wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków" - ocenił Brudziński.

"W ostatnich latach w związku z kryzysem migracyjnym, z waszych doświadczeń korzystali nasi zagraniczni partnerzy. Obecnie z powodzeniem wspieracie swoich kolegów w Macedonii, Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Dziękuję za gotowość do podejmowania wyzwań, które niesie ze sobą służba w Straży Granicznej" - podkreślił szef MSWiA.

Życzył niesłabnącej satysfakcji z pełnienia codziennych obowiązków oraz realizacji wszystkich planów, zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych.

Straż Graniczna została powołana 16 maja 1991 r., zastępując Wojska Ochrony Pograniczna. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa granic i odpraw prowadzonych na przejściach granicznych, SG zajmuje się też m.in. ściganiem takich przestępstw jak nielegalne przekraczanie granicy, fałszowanie dokumentów, przewożenie przez granicę nielegalnych substancji, broni, dóbr kultury. Prowadzi również kontrole legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. Funkcjonariusze SG mogą także sprawdzać pojazdy oraz uprawnienia do ich posiadania i kierowania.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony