Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Upadło gdańskie biuro podróży Rejsclub.pl. Na wycieczki statkami nie popłynie około 60 osób

opublikowano: 10.02.2018
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Biuro podróży Rejsclub.pl z Gdańska, specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów na rejsy statkami wycieczkowymi, w piątek ogłosiło niewypłacalność. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło także do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pełnomocnik firmy zadeklarował w nim, że wszyscy klienci biura bez żadnych problemów wrócą z odbywających się wycieczek. W rejsy zaplanowane po 8 lutego nie wypłynie jednak około 60 osób.

Roszczenia klientów biura podróży, którzy nie wypłynęli w zaplanowane rejsy, wedle zapewnień pełnomocnika Rejsclub.pl pokryć ma ubezpieczenie firmy. Do pracowników Urzędu Marszałkowskiego nie dotarły jak na razie żadne sygnały o nieprawidłowościach czy problemach od klientów Rejsclub.pl, którzy w ostatnich dniach powrócili z wycieczek organizowanych przez firmę.
 
Z informacji opublikowanych na stronie biura podróży wynika, że Rejsclub.pl posiada zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej w kwocie 830 000,00 zł ważne do grudnia 2018 roku.  – W razie, gdyby doszło do niewypłacalności, uruchamiany jest II filar w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – informuje Anna Ulman, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z niewypłacalnością firmy Rejsclub.pl. W poniedziałek uruchomiona zostanie procedura dotycząca zwrotu wpłat dla osób, które zawarły umowy z firmą Rejsclub.pl i których wyjazdy zostały zaplanowane po 8 lutego.

Zainteresowani klienci powinni zgłaszać się do:

•    Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – Departament Turystyki; tel. 58 32 68 350; fax 58 32 68 352; ul. Długi Targ 1-7, 80-828 Gdańsk;

•    podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych, tj. AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51; 00-867 Warszawa; tel. 22 555 00 00.


powrót do listy
Pełna wersja strony