• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Rozpoczęły się prace pogłębiania basenów jachtowych w porcie jachtowym w Trzebieży

pc/PZŻ

26.02.2018 16:33 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rozpoczęły się prace pogłębiania basenów jachtowych w porcie jachtowym w Trzebieży

Partnerzy portalu

Rozpoczęły się prace pogłębiania basenów jachtowych w porcie jachtowym w Trzebieży - GospodarkaMorska.pl

Mamy kolejne efekty działalności Polskiego Związku Żeglarskiego i Fundacji Port Jachtowy Trzebież. PZŻ trzyma się harmonogramu działań i po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych, które miało miejsce 19 stycznia, prowadzi kolejne planowane działania.

W czwartek do portu jachtowego w Trzebieży wpłynął ciężki sprzęt. W pierwszej kolejności wykonane będzie pogłębienie całego basenu jachtowego do 2,5 m, a w części dla większych jednostek do 3,5 m. Później nastąpi rozbiórka pirsu. Wstępnie inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2018 r. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, pierwszych goście pojawią się tam jeszcze w tym roku.

Prace postępują i odbudowa kultowej mariny oraz ośrodka szkoleniowego w Polsce jest coraz bliższa realizacji.

- Port jachtowy Trzebież, jako składnik majątku Polskiego Związku Żeglarskiego, musi odbudować swój mocno nadszarpnięty w ostatnich kilkunastu latach wizerunek. Modernizacja obiektu stanowi jeden z najważniejszych punktów na liście priorytetów naszej działalności. Obraliśmy kurs na rozwój polskiego żeglarstwa i nie zamierzamy z tego kursu zbaczać - powiedział prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Przypomnijmy, że projekt realizowany jest w oparciu o środki UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przy znacznym udziale finansowym Polskiego Związku Żeglarskiego. W zakresie budowy ogrodzenia portu i części oświetlenia zewnętrznego inwestycja będzie realizowana we współpracy z władzami Gminy Police. Realizacja projektu pozwoli na konsolidację mariny w Trzebieży z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim. Rozwiązania technologiczne zastosowane przy realizacji projektu promują najlepsze sprawdzone rozwiązania oraz spełniają wymogi wynikające z obowiązujących polskich i europejskich norm oraz przepisów ochrony środowiska. Projekt zakłada ponadto zastosowanie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne Unii Europejskiej.

Według wstępnych założeń, w ramach projektu planowane jest wykonanie następujących prac:

- budowa ogrodzenia i oświetlenia terenu, budowa altany dla żeglarzy
- modernizacja budynku administracyjno-socjalnego
- pogłębianie basenów jachtowych
- modernizacja nabrzeża północnego i zachodniego
- budowa pomostu osłonowego i pomostów pływających
- wyposażenie nabrzeży w punkty poboru wody pitnej i energii elektrycznej wraz z oświetleniem pomostów
- utwardzenie placu do zimowania jachtów
- budowa punktu odbioru ścieków i wód zaolejonych ze zbiornikiem na wodę
- stanowisko mycia jachtów z odwodnieniem i separatorem
- modernizacja układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowego przyłącza wodociągowego

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.