Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Port jachtowy w Górkach Zachodnich przejdzie przebudowę i renowację

opublikowano: 26.06.2017
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Zmiany w porcie jachtowym w Górkach Zachodnich – chodzi o Jachtklub Stoczni Gdańskiej. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska złożyła zamówienie na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla jego renowacji i rozbudowy. Najpóźniej do 2020 roku powstać mają m.in. nowe miejsca do cumowania, pomosty i nabrzeża.

Zadanie ma być realizowane w ramach programu „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Jego celem jest zwiększenie oferty żeglarskiej w obrębie Wisły Śmiałej. Zamówienie obejmuje m.in. budowę nabrzeża od strony Wisły Śmiałej, rozbudowę portu wewnętrznego, m.in. o pomosty pływające, remont nabrzeży już istniejących, wykonanie instalacji i sieci (elektrycznej, sanitarnej, wodociągowej, telekomunikacyjnej) oraz zagospodarowania terenu. Powstaną m.in punkty poboru wody oraz postumenty do opróżniania zbiorników ściekowych. Utwardzone zostaną także plac, na którym stoją jachty po zakończonym sezonie, oraz droga prowadząca do portu.

Liczba miejsc postojowych ma zwiększyć się do 235 z obecnych 120. Po remoncie będą tam miejsca m.in. dla jednostek do 9, 18 i ponad 18 m długości. Dodatkowo wykonane zostanie pogłębienie dna basenu portowego.

Modernizację portu podzielono na dwa etapy. Dzięki temu marina nie zostanie zamknięta. Remont rozpocznie się od strony południowej, a następnie przeniesie się na pomosty i nabrzeża.

Termin opracowania projektu to sierpień 2018 r. Prace budowlane mają zakończyć się w 2020 roku. Ich szacowany koszt to 10 mln złotych.


powrót do listy
Pełna wersja strony