Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Marine Works na Targach Wiatr i Woda w Warszawie

opublikowano: 07.03.2018
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Marine Works zaprasza na jubileuszową 30. edycję największej w Polsce imprezy branży żeglarskiej i motorowodnej – Targów Wiatr i Woda. Odbędzie się ona w dniach 8-11 marca w halach EXPO XXI w Warszawie.

Na targach Marine Works zaprezentuje wiele produktów. Wśród nich m.in. te największego producenta w branży jachtowej – firmy Dometic, której jest dystrybutorem. Będą to niezależne systemy klimatyzacji do samodzielnego montażu, lodówki przenośne, stacjonarne oraz kuchenki, jak również toalety stacjonarne i przenośne.

Po raz pierwszy na Targach Wiatr i Woda w Warszawie Marine Works, dystrybutor firmy Seakeeper w Polsce, pokaże również żyrostabilizator, który skutecznie eliminuje do 95% przechyłów bocznych jachtu. Rozwiązanie przeznaczone jest dla łodzi od 8 metrów. W czasie targów będzie można zapoznać się z istotą działania tego innowacyjnego rozwiązania oraz uzyskać informacje o doborze odpowiedniego modelu.

Whisper Power natomiast, kolejny producent w ofercie Marine Works,  wytwarza wysokiej jakości osprzęt elektrotechniczny dla branży morskiej i motoryzacyjnej.  Jego propozycja to szeroka gama osprzętu: od przyłączy prądowych, przez inwertery, ładowarki, kończąc na generatorach prądotwórczych. Na specjalne wyróżnienie zasługują generatory prądotwórcze serii Piccolo, który dzięki swoim kompaktowym rozmiarom są w stanie sprostać podstawowemu zapotrzebowaniu na prąd już na najmniejszych jednostkach pływających, a także pojazdach kołowych. Na stoisku Marine Works będzie można spróbować kawy parzonej z elektrycznego ekspresu, która potrafi być wyzwaniem na małych jachcie. Z wykorzystaniem sprzętu Whisper Power staje się to bezproblemowe.

Firma Marine Works zaprezentuje także nową markę w swojej bogatej ofercie – Albin Pump Marine. Szwedzki producent całej gamy toalet, zarówno ręcznych jak i elektrycznych, to firma z blisko stuletnią historią, która debiutuje na polskim rynku. Oferuje także pompy zęzowe, bojlery czy systemy sanitarne.

Na Targach Wiatr i Woda w Warszawie pojawi się również system samohalsującego foka firmy Selden, który pozwala na automatyczne zwroty przez sztag, bez konieczności wybierania czy luzowania szotów. Docenią to żaglarze, którzy pływają samotnie lub z niewykwalifikowaną załogą. Pakiet od szwedzkiej firmy Selden zawiera kompletny zestaw montażowy i fabrycznie profilowane szyny o standardowych wymiarach.

Ponadto goście firmy Marine Works będą mogli zapoznać się na stoisku z kompletnym masztem i bomem Seldena oraz takielunkiem do tego zestawu. Prezentowane będą również kabestany Seldena serii R z dwoma biegami wybierania i jednym bieganiem luzowania szotów.

Marine Works od 2005 roku zbudowała sobie silną pozycję niezależnego dystrybutora wiodących marek wyposażenia dla jednostek pływających. Wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra projektantów, inżynierów oraz serwisantów pozawala na profesjonalną obsługę w następujących działach : komfort, układy manewrowe, napędy, wyposażenie maszynowni , e-napędy i elektrotechnika, akcesoria zaburtowe i osprzęt żeglarski. Firma posiada rozwiniętą sieć dystrybucyjną opartą na sklepach partnerskich i autoryzowanych punktach serwisowych w całej Europie i na świecie.


Zobacz także w katalogu firm:

powrót do listy
Pełna wersja strony