Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Jacht Świnoujście przejęty przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz

opublikowano: 12.02.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Jeden z projektów, który głosami mieszkańców wygrał Budżet Obywatelski 2018 w Świnoujściu to "Morskie wychowanie dzieci i młodzieży". W wyniku jego realizacji, kupiono jacht. Przed przejęciem Zespołu Szkół Morskich przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podpisano umowę o przejęciu jachtu zakupionego w 2015 roku. Teraz jachtem dysponuje Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Już podczas edycji Budżetu Obywatelskiego z 2015, wiele głosów oddano na "Morskie wychowanie dzieci i młodzieży". Zakupiony wtedy jacht był wykorzystywany do szkolenia świnoujskich dzieci i młodzieży przez Zespół Szkół Morskich a także autora programu edukacji morskiej dzieci oraz młodzieży – Jacht Klub Kotwica.

Jacht model Cobra 41 to pełnomorska  jednostka jednomasztowa o długości 12,30 metrów, niemal 4 metrów szerokości i zanurzeniu 2,5 metra. Wysokość masztu to 17 metrów. Ze względu na głębokie zanurzenie, miejscem postojowym jachtu „Świnoujście” jest marina w Basenie Północnym.

Miejscy urzędnicy poinformowali już, że podobnie jak w latach poprzednich, jacht będzie wykorzystywany do realizacji programu „Morskie wychowanie dzieci i młodzieży ze Świnoujścia”. Jest to jeden z projektów, które głosami mieszkańców, wygrały Budżet Obywatelski 2018. Program będzie realizowany przez JK „Kotwica”. Planowany koszt to 40 tys. złotych.

Przed kolejnym rejsem, należy jednak naprawić płetwę balastową, która została uszkodzona podczas jednego z ostatnich rejsów.


powrót do listy
Pełna wersja strony