Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Irmina znów wygrywa

opublikowano: 08.01.2018
autor: pc/PZŻ

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Irmina Mrózek Gliszczynska „Sportowcem Roku 2017” w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego.  Kapituła jednogłośnie przyznała tytuł zawodniczce Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Irmina w minionym roku wywalczyła wraz z Agnieszką Skrzypulec m.in.: tytuł mistrzyni świata w olimpijskiej klasie 470.

„Najczęściej takie plebiscyty wygrywają popularni sportowcy, a żeglarstwo nie należy do najbardziej znanych dyscyplin. Więc zwycięstwo jest dla mnie zaskoczeniem, tym bardziej, że w ubiegłym roku plebiscyt Dziennika Bałtyckiego wygrał windsurfer Piotr Myszka. Gdy odbierał nagrodę patrzyłam na niego z radością i trochę z zazdrością. Pomyślałam wówczas, że może i mnie się kiedyś uda” - komentowała na gorąco Irmina Mrózek Gliszczynska.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej Agnieszka Skrzypulec wygrała plebiscyt Kuriera Szczecińskiego w 64. plebiscycie na Najlepszego Sportowca woj. Zachodniopomorskiego”. Ponadto, nasze żeglarki w grudniu ubiegłego roku otrzymały również tytuł „Sportowca Roku” od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Team jest także nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego, którego rozstrzygnięcie odbyło się 6 stycznia 2018 roku.


powrót do listy
Pełna wersja strony