Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Gdańsk pozyskał nabrzeże. Zyskają żeglarze

opublikowano: 12.01.2018
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Gdańsk przejął w administrowanie nabrzeże na odcinku od ujścia Raduni do Polskiego Haka, czyli na tzw. odcinku od I do VII. W czwartek podpisano umowę między Miastem a Urzędem Morskim w Gdyni. To dobra wiadomość dla żeglarzy, którzy będą mogli w tym miejscu oczekiwać na otwarcie kładki nad Motławą.

Jest to nabrzeże nieuzbrojone, odtworzone w ramach programu „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego w Gdańsku. Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie” z dofinansowaniem unijnym. Będzie ono wykorzystywane przede wszystkim jako miejsce tymczasowego postoju jednostek oczekujących na otwarcie kładki nad Motławą.

Każdy taki postój będzie musiał być zgłoszony w Kapitanacie Portu. Miasto Gdańsk (Gdański Zarząd Dróg i Zieleni) będzie odpowiadało za bieżące utrzymanie infrastruktury w czystości. W ramach zawartej umowy niektóre fragmenty nabrzeża będą nadal wykorzystywane przez Urząd Morski. W okresie trwania umowy nie będzie możliwości czerpania pożytków z tytułu jego użytkowania.

Umowę zawarto do 31 grudnia 2020 roku, czyli do końca trwałości projektu unijnego. Obecnie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska jest na etapie przygotowania  dokumentacji projektowej uzbrojenia infrastruktury hydrotechnicznej.

Dodatkowe porozumienie zostało zawarte ws. bieżącego utrzymania infrastruktury nabrzeży na Ołowiance, w rejonie ul. Wiosny Ludów, Brabanku, Siennej Grobli, na odcinku od mostu Siennickiego do ul. Krynickiej oraz wzdłuż ul. Długie Pobrzeże.

Administracją nabrzeża będzie się zajmował Gdański Ośrodek Sportu.


powrót do listy
Pełna wersja strony