Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Budowa największego luksusowego megajachtu w Polsce na finiszu

opublikowano: 06.02.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Stocznia Conrad ogłosiła pod koniec tygodnia,że niedługo zakończą się prace nad jej najnowszym projektem-C133. Pod tą nazwa kryje się luksusowy, w pełni wyposażony, 40-metrowy trzypokładowy jacht motorowy.

Od długiego czasu Polska jest światowym potentatem w jednej z najbardziej luksusowych branż – przemyśle jachtowym. Nabywcy z całego świata zgłaszają się do polskich stoczni po łodzie warte po kilkaset tysięcy, a nawet po kilka milionów euro. W budowie łodzi do 10 metrów długości staliśmy się już drugim po Stanach Zjednoczonych producentem w świecie. Szacuje się, że sprzedaż sektora sięga rocznie miliarda złotych.

W kwietniu nastąpi wodowanie 40-metrowego luksusowego jachtu motorowego wyprodukowanego w stoczni Conrad. W nawiązaniu do dzieł słynnego pisarza i patrona stoczni, Josepha Conrada, który posiadał zdolność oddania ducha swoich czasów - tradycja jest pomieszana z najnowszymi technologiami. Jacht, który wyjdzie spod skrzydeł tej stoczni będzie unikatem.

C-133 został zaprojektowany, aby pomieścić całą rodzinę. Projekt zakładał zbudowanie jachtu eleganckiego, o odważnej, nowoczesnej konstrukcji. Przy wyborze wystroju wnętrz, zaangażowano najlepsze domy projektowe z Londynu, Mediolanu i Paryżu.

Otwarty salon na głównym pokładzie dysponuje wygodnym salonem i jadalnią ze stołem przeznaczonym dla nawet dwunastu osób.  Ogromne, przesuwane drzwi zapewaniają niezrównane widoki i prawdziwe połączenie z morzem. Na jachcie znajdziemy tez pełnowymiarową kuchnię, biuro czy przestrzenną garderobę. Góra jachtu została zagospodarowana jako przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Pełny bar, przytulne rozmieszczenie siedzeń i duży ekran telewizyjny pozwola odpocząć w iście królewskim stylu.

Co ważne, na jachcie zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.

 

Długość - 40.00 M
Szerokość - 8.30 M (27 FT. 3 IN.)
Zanurzernie - 2.50 M (8 FT. 2 IN.)
Tonaż - 388 GT
Napęd - 2X CAT C18 ACERT, B-RATED, 500KW @ 2100RPM


powrót do listy
Pełna wersja strony