Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Zawodowcy potrzebni od zaraz

opublikowano: 08.09.2017
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Szkolnictwo zawodowe coraz bardziej popularne w Polsce. W samym tylko Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie edukację w nowym roku szkolnym w klasie o profilu okrętowym rozpoczęło ponad 20 osób, podobnie jak rok temu. Prognozy wskazują jednak, że będzie ich coraz więcej, bo odpowiednie kwalifikacje to gwarancja zatrudnienia w firmach związanych z gospodarką morską.

Po ukończeniu ZSP w Kłaninie można zostać m.in. monterem kadłubów okrętowych. Placówka oferuje specjalizację spawacza. Dzięki praktykom w trójmiejskich stoczniach, jej absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania zawodu oraz mają gwarancję zatrudnienia.

Klasa o profilu okrętowym działa w Kłaninie drugi rok. Szkoła współpracuje m.in. ze Stocznią Remontową Nauta, Remontową Holding oraz miastem Gdynia. Stąd też obecność na Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego m.in. przewodniczącej sejmowej komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Doroty Arciszewskiej, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, prezesa Remontowa Holding Piotra Soyki oraz prezesa SR Nauta Sławomira Latosa. Stocznie oferują uczniom zaplecze teoretyczne oraz praktyczne. Obecnie w klasach o profilu okrętowym kształci się ponad 40 osób.

ZSP Kłanino jest drugą – obok PCKZiU w Pucku – szkołą na terenie powiatu puckiego, w której realizowany jest plan rozwoju szkolnictwa zawodowego w oparciu o programy „Dobra szkoła. Dobry zawód. Dobra przyszłość. Modernizacja infrastruktury i wyposażenia szkół zawodowych powiatu puckiego” oraz „Podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia uczennic i uczniów ZSP Kłanino i PCKZiU w Pucku kształcących się w branżach kluczowych dla powiatu puckiego”.

Edukacja i praca

Wszystkie osoby, które dopiero planują związać swoją przyszłość z branżą morską, najnowszą ofertę będą mogły poznać na najbliższych targach BALTEXPO 2017. Od 11 do 13 września w specjalnej Strefie Edukacji i Pracy czekać będą przedstawiciele uczelnianych kół naukowych, rad studentów, doradcy zawodowi oraz konsultanci, którzy podzielą się z zainteresowanymi bogatymi doświadczeniami. Przewidziane są również spotkania młodzieży z potencjalnymi pracodawcami – wystawcami Targów Morskich BALTEXPO 2017.


powrót do listy
Pełna wersja strony