Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Startuje Legia Akademicka w Akademii Morskiej w Szczecinie

opublikowano: 11.01.2018
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Akademia Morska w Szczecinie przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej. Szkolenie składa się z części teoretycznej - która odbędzie się w formie organizowanych w uczelni wykładów, a także praktycznej - organizowanej w formie ćwiczeń wojskowych w ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP.

Pierwszy etap zajęć w Akademii Morskiej w Szczecinierozpocznie się już 12 stycznia. Do Legii Akademickiej AM przystąpiło 55 studentów: 43 mężczyzn i 12 kobiet.

Wśród nich:

Najwięcej uczestników zgłosiło się z pierwszego roku – 22, z drugiego – 16, z trzeciego – 9, zaś z czwartego - 8 chętnych.

Informacje o Legii

Pilotażowy Projekt ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej wystartował w roku akademickim 2017/2018. W części teoretycznej program nauczania obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w formie wykładów.

Po zaliczeniu części teoretycznej, student ochotnik składa wniosek do organów wojskowych o otrzymanie karty powołania na ćwiczenia wojskowe. Część praktyczna programu (trwająca 21 dni w przypadku szkolenia szeregowych rezerwy oraz 42 dni w przypadku szkolenia podoficerów rezerwy) będzie realizowana w wytypowanych ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP w czasie tzw. przerwy wakacyjnej.

Moduł szkolenia podstawowego trwa 21 dni, zakończony jest egzaminem i złożeniem przysięgi. Moduł szkolenia podoficerskiego natomiast trwa 21 dni, zakończony jest egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

Więcej informacji tutaj.


powrót do listy
Pełna wersja strony