Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Akademia Morska w Szczecinie znów spróbuje pobić rekord Guinessa

opublikowano: 13.10.2017
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Akademia Morska w Szczecinie w poniedziałek po raz drugi weźmie udział w próbie pobicia rekordu Guinessa. Tym razem nie na pokładzie Nawigatora XXI, a w budynku AM.

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. To właśnie  z tej okazji Fundacja WOŚP co roku w połowie października organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Akademia Morska w Szczecinie rok temu włączyła się do akcji - władze, pracownicy i studenci Akademii Morskiej wspólnie wzięli udział w lekcji RKO na pokładzie Nawigatora XXI. Dołożyli w ten sposób swoją cegiełkę do pobicia Rekordu Polski - w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745. Jak będzie w tym roku?

W Akademii Morskiej w Szczecinie wszyscy chętni spotykają się w sali gimnastycznej w budynku Akademii Morskiej przy Wałach Chrobrego 1-2 16 października o godz. 11:45, punktualnie o 12:00 rozpocznie się lekcja udzielania pierwszej pomocy. W akcji AMG wesprzeZachodniopomorski WOPR - ratownicy przeprowadzą instruktaż resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Próba bicia rekordu potrwa do 12:30. W tym czasie uczestnicy zostaną poproszeni o zachowanie wszystkich wymaganych procedur - informacje będą przekazywane na bieżąco. Całość zostanie zarejestrowana na wideo i przesłana do organizatorów.

Szczegóły tutaj.


powrót do listy
Pełna wersja strony