Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Akademia Morska w Szczecinie partnerem naukowym ENEA

opublikowano: 07.10.2017
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o podjęciu współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych.

Partnerstwo biznesowo-naukowe zostanie przypieczętowane listem intencyjnym, który w poniedziałek w Akademii Morskiej w Szczecinie podpiszą:

Enea Operator sp. z o.o. odpowiada za dystrybucję energii elektrycznej. Firma zarządza mierzącą ponad 100 000 km siecią energetyczną, za pośrednictwem której dostarcza energię elektryczną do niemal 2,3 mln odbiorców, co roku przyłączając do sieci kilkanaście tysięcy nowych użytkowników. Podstawowym zadaniem Enea Operator jest zapewnienie Klientom ciągłych dostaw energii o wysokich parametrach jakościowych. Spółka podejmując inicjatywy innowacyjne kieruje się dbałością o ciągły rozwój i systematyczne ulepszanie linii i urządzeń dystrybucyjnych stając się nowoczesnym operatorem sieci dystrybucyjnej.

Akademia Morska w Szczecinie kształci wysoko wykwalifikowane kadry dla gospodarki morskiej Polski i Unii Europejskiej w ścisłym powiązaniu z badaniami naukowymi i rozwojem innowacyjnych technologii, we współpracy z gospodarką i społeczeństwem. Misją szkolnictwa Akademii jest również reagowanie na potrzeby otoczenia społecznego uczelni, w tym rynku edukacyjnego i rynku pracy.


powrót do listy
Pełna wersja strony