Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Spotkanie wiceministrów spraw zagranicznych Polski i Indonezji

opublikowano: 29.11.2017
autor: pc/MSZ

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

- Dostrzegamy ogromny i nadal niewykorzystany potencjał współpracy między naszymi krajami, dlatego życzylibyśmy sobie, aby nasze doskonałe kontakty polityczne przełożyły się na dalsze wymierne efekty gospodarcze – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Marek Magierowski podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Republiki Indonezji Abdurrahmanem Mohammadem Fachirem.

Wiceministrowie z satysfakcją odnotowali bardzo dobry klimat polityczny w kontaktach Polski i Indonezji. Wiceminister Magierowski zauważył, że wizyta w Polsce wiceszefa indonezyjskiego MSZ wpisuje się w bogaty kalendarz spotkań przedstawicieli Polski i Indonezji. Przypomniał w tym kontekście o wizycie oficjalnej marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego w Dżakarcie w dniach 2-6 października 2017 r. i niedawnej wizycie wiceprzewodniczącego Ludowej Izby Reprezentantów Indonezji (niższej izby parlamentu) Fadli Zona w Polsce (19-23 listopada 2017 r.).

Wiceszefowie MSZ Polski i Indonezji omówili współpracę w takich dziedzinach jak gospodarka morska, infrastruktura, rybołówstwo, rolnictwo, edukacja i przemysł obronny. Podkreślili potrzebę kontynuacji dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego między Polską a Indonezją oraz działań na rzecz umacniania pokoju i demokracji.

Wiceminister Magierowski przedstawił także priorytetowe kierunki działań Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.


powrót do listy
Pełna wersja strony