Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Polski Rejestr Statków na międzynarodowych targach POSIDONIA 2018

opublikowano: 13.06.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listyPolski Rejestr Statków zaprezentował się w ramach polskiego pawilonu, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

W poniedziałek, po ceremonii otwarcia targów, polski pawilon odwiedził premier Grecji Alexis Tsipras oraz grecki minister żeglugi, spraw morskich i polityki wyspiarskiej Panagiotis Kouroumblis.

Podczas drugiego dnia targów odbyło się seminarium pt.: „Poland – thinking out of the box about maritime industry”, na którym przedstawiono potencjał oraz możliwości polskich przedsiębiorstw branży morskiej. Swoją ofertę zaprezentował również Polski Rejestr Statków. Seminarium było zorganizowane przez Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ we współpracy z Ambasadą RP w Atenach.

Wśród imprez towarzyszącym targom znalazły się zawody sportowe, w tym okolicznościowy bieg „Posidonia Running Event”. W biegu uczestniczyli biegacze z 38 krajów. Polska była reprezentowana przez przedstawicieli Ambasady RP w Atenach oraz Placówki PRS w Pireusie.

Uczestnictwo w „POSIDONII” przyniosło PRS wiele ciekawych kontaktów biznesowych. Dzięki wystewianiu się na targach pod wspólnym szyldem „Polish Maritime Industry”, Polski Rejestr Statków mógł skorzystać z efektu synergii dynamicznie rozwijających się polskich firm branży morskiej.


powrót do listy
Pełna wersja strony