Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Morawiecki z Larcherem m.in. o rozwoju kontaktów bilateralnych i kwestiach europejskich

opublikowano: 14.02.2018
autor: pc ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Rozwój kontaktów bilateralnych, w tym gospodarczych, oraz bieżąca agenda europejska - to główne tematy środowych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem.

"Celem spotkania było zacieśnienie i intensyfikacja współpracy dwustronnej z Francją. Podczas wizyty omówione zostały kwestie związane z rozwojem kontaktów bilateralnych (w tym gospodarczych) oraz bieżącą agendą europejską" - poinformowała Kancelaria Premiera w komunikacie po spotkaniu.

Według KPRM, wizyta Larchera była okazją do podkreślenia znaczenia współpracy Polski i Francji, a także Trójkąta Weimarskiego dla powodzenia integracji europejskiej oraz zaprezentowania priorytetów Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, Larcher był pytany, czy w czasie rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim poruszono temat praworządności w Polsce i czy premier "nakreślił kierunki budzące nadzieje". Przewodniczący Senatu Francji potwierdził, że taki temat pojawił się w czasie spotkania z premierem i marszałkiem Karczewskim.

Zaznaczył, że on sam uważa, iż należy szanować niezależność drugiego państwa i że liczy na dobry dialog pomiędzy przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem i polskimi władzami.

W trakcie wizyty Larchera w Polsce zaplanowano też spotkania francuskiego polityka z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

W środę rano Larcher złożył wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta oraz Grobem Nieznanego Żołnierza.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony