Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Eurozłoty w trendzie bocznym; krzywa rentowności może się wystramiać

opublikowano: 13.03.2018
autor: pc ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Eurozłoty pozostanie do końca tygodnia w trendzie bocznym, w przedziale 4,18 - 4,22 - ocenia Jakub Rybacki, ekonomista ING Banku Śląskiego. Jego zdaniem, rentowności krajowych SPW mogą dalej rosnąć, szczególnie na długim końcu, a krzywa dochodowości może się wystramiać.

"Dziś mamy kontynuację osłabienia (złotego wobec euro - PAP) i wzrostu kursu eurozłotego w okolice 4,21. Głównym czynnikiem negatywnym dla złotego jest dość łagodna retoryka RPP" - powiedział Rybacki.

"Spodziewamy się, że eurozłoty pozostanie do końca tygodnia w trendzie bocznym, w przedziale 4,18 - 4,22. Przy czym w tym momencie eurozłoty jest już raczej bliżej górnej granicy przedziału niż dolnej" - dodał.

We wtorek dolar osłabia się wobec euro, a kurs EUR/USD rośnie o 0,4 proc. Zdaniem eksperta, jednym z impulsów do wzrostu eurodolara jest odwołanie Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu USA.

KRZYWA DOCHODOWOŚCI MOŻE DALEJ SIĘ WYSTRAMIAĆ


"Zmienność wczoraj była dość niewielka. Dziś obserwujemy spadek dochodowości na krótkim końcu i wzrost na długim, co sprawia, że krzywa się wystramia" - powiedział Rybacki.

Zdaniem eksperta, w najbliższych dniach rentowności krajowych SPW mogą rosnąć na długim końcu z uwagi na czynniki globalne. Na krótkim końcu dochodowości również mogą rosnąć, jednak wzrost ten będzie mniejszy z uwagi na retorykę RPP.

"Dalej jest to zatem sentyment, który sprzyja wystromieniu się krzywej" - powiedział.

Na przetargu zamiany 15 marca MF odkupi obligacje PS0418 / PS0718 / OK1018, a sprzeda obligacje OK0720 / PS0123 / WZ0524/ WS0428 / WZ0528 - poinformował resort w komunikacie.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony